Avusturya’nın en köklü takımlarından olan SK Rapid Wien formasını giyen Emirhan Altundağ, performansı ve duruşu ile gözleri üzerine çekiyor. Avusturya’da başarılarıyla adından söz ettiren Türk kökenli sporcular arasına giren Emirhan Altundağ Rapid Wien ‘in U16 takımında orta saha oyuncusu olarak görev alıyor. Rapid Wien ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Emirhan ayrıca milli takımların da merceği altında yer alıyor.

-“Büyükelçi Ceyhun’den Rapid Wien’e ziyaret”

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun Avusturya’nın köklü takımlarından SK Rapid Wien ‘e ziyaret gerçekleştirerek, Emirhan Altundağ’ın forma giydiği U16 takımının maçını izledi. Maç öncesi Rapid Wien tesislerini ziyaret eden Büyükelçi Ceyhun, Futbol Akademisi Müdürü Willi Schuldes’ten bilgi aldı. Yusuf Demir’in Galatasaray’a transferi sonrasında serbest kalan 10 numaralı formaya Ceyhun ‘un ismini yazan kulüp yetkilileri formayı Büyükelçi’ye hediye ettiler.

Genç futbolcu Emirhan’ın babası Tuncer Altundağ ve annesi Fatma Altundağ ziyarette hazır bulunurken, ziyaret sonrasında Rapid Wien U16 futbol takımı ile Sankt Pölten arasında oynanan karşılaşmayı birlikte izlediler. Karşılaşmayı ev sahibi Rapid Wien 5-2 kazandı.

Son günlerde Galatasaray’a transferi ile spor kamuoyunun gündeminde yer alan Yusuf Demir’in de formasını giydiği SK Rapid Wien takımında, altyapı ve A takımda yine Türk kökenli futbolcular yer alıyor. Emirhan Altundağ da bu köklü takımın formasını terletiyor.

HABER : YUNUS OZAN SÖYLER

Önceki İçerikAB Asgari Ücrete Yeni Kurallar Getiriyor
Sonraki İçerikVİYANA’DA KARİYER GÜNLERİ