Ana Sayfa Blog Linz Belediye Başkanı Luger İstanbul’da İmamoğlu’nu Ziyaret Etti

Linz Belediye Başkanı Luger İstanbul’da İmamoğlu’nu Ziyaret Etti

500
0

CHP Avusturya Federasyonu Başkanı Çağdaş Arslan ve CHP Yukarı Avusturya Birliği Başkanı Kemal Yılmazçelik’in de aralarında bulunduğu bir heyetle İstanbul, İzmir, Eskişehir Programlarını gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye giden Linz Belediye Başkanı Klaus Luger Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede Avusturya’nın İstanbul Boşkonsolosu Josef Saiger’de hazır bulundu. Karşılıklı iyi niyet beyanlarıyla başlayan toplantıda iki ülke dostlu ilişkilerine ve karşılıklı belediye faaliyetlerine değinildi. Sosyal demokrat iki kardeş partinin yönettiği Linz ve İstanbul’un sosyal devlet ilkesiyle vatandaşına hizmet götürdüğü ortak proje çalışmalarının karşılıklı paylaşımı dahil, ticaretin geliştirilmesine yönelik ilişki geliştirilebileceği belirtildi. İstanbul’u çok beğendiğini ve özellikle seçim çalışmalarından bugüne Ekrem İmamoğlu’nu takip ettiğini bildiren Klaus Luger, ‘çalışkanlığı ile göz dolduran başarılı Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyor ve kendisine tüm kalbimle başarılar diliyorum.’ şeklinde konuştu.

CHP örgütü ve Türk toplumuyla yakın ilişkileri sebebiyle Linz Belediye Başkanı Klaus Luger’ı tebrik ettiğini belirten İmamoğlu, nazik ziyaretleri sebebiyle Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür etti. Avusturya ziyareti gerçekleştirdiğinde mutlaka Linz’e uğramak istediğinin de altını çizdi.

CHP Avusturya Federasyonu Başkanı Çağdaş Arslan ‘Ülkelerimizin iki kıymetli belediye başkanının bu görüşmesi toplumumuzun birlikteliği açısından önemli. Bu tür çalışmaları geliştirmeye, dayanışmayı büyütmeye kararlıyız. Önümüzdeki günlerde buna benzer güzel gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz.’ şeklinde konuştu. Karşılıklı hediye takdimlerinin ardından toplantı sona erdi.

Önceki İçerikMemleketi özleyenlere müjde!
Sonraki İçerikAvusturya’da demir yolu işçileri greve gitti