Avusturya Maliye Bakanı Gernot Blümel, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yaptı. İkinci destek paketinin 1,5 Milyar Euro bütçeli olduğunu açıklayan Blümel, bu destek paketiyle Mahalli İdarelere destek sağlanacağını ve ayrıca faizsiz kredi desteğinin de yer alacağını söyledi.

Haber: Adil Elmas Fotoğraflar: Ozan Yunus Söyler

Avusturya Hükümeti Bakanlar Kurulu Başbakanlık ofisinde gerçekleşti.Bakanlar kurulu sonrasında alınan kararları açıklayan Maliye Bakanı Gernot Blümel, Avusturya’nın bütçe konusunda avantajlı durumda olduğunu ve piyasaların Avusturya Hükümetine güvendiğini, bu nedenle devletin ödeme gücü kuvvetli olduğunun altını çizdi.

Maliye Bakanı Blümel, ikinci destek paketinin 1,5 milyar Euro bütçeli olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, destek paketinin içinde ayrıca faizsiz kredi imkanının bulunduğunu da söyledi.

Ek olarak alt yapısı zayıf olan mahalli idarelere (Gemeinde) 100 milyon Euro destek verileceğini de ifade eden Blümel’in konuşmasındaki satır başları ise şu şekilde; “ Toplamı 2,5 milyar Euro destekle iş yerlerinin korunması sağlanacak. Pandemi ne kadar uzun sürerse, tedbirler de o kadar sıkılaşması gerekiyor. Hükümet olarak, Avusturya’daki işletmelerin yanındayız ve krizi atlatmak için her şeyi yapacağız. Okullar ile ilgili yeni tedbirler açıklanacak ve duruma göre hareket edilecek. Avusturya bütçe konusunda avantajlı durumda. Piyasalar Avusturya Hükümetine güveniyor. O nedenle devletin ödeme gücü kuvvetlidir.”

Önceki İçerikWHATSAPP’TAN GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA “Korkular yersiz”
Sonraki İçerikSOSYAL MEDYA DEVLERİNE ERİŞİM YASAĞI KAPIDA