İmplantlar doğal diş kökünü taklit eder, aynı zamanda çene kemiğinin doğal şeklini ve hacmini korur. Diş kayıplarına bağlı olarak ortaya çıkan yüz çizgilerinde çökme, şekilsel asimetriler engellenir. Eksik dişler bu bölgeye, komşu dişlere zarar vermeden kolayca konulabilir ve böylece kişi doğal gülüşü, çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonlarını tekrar kazanabilir. Çok sayıda diş kaybı olan hastalar hareketli (takıp çıkarılan) protezler kullanmak zorundadır. İmplant uygulamasıyla sabit protezlere  kolaylıkla sahip olabilirler. Ayrıca bu tür hareketli protezlerde karşılaşılan yemek yerken, konuşurken protezin yerinden oynaması gibi rahatsızlıklar da implant desteği kullanılarak ortadan kaldırılır. 

Oral İmplantoloji kliniğinde, çürük, kırık veya dişeti hastalığı gibi sebeplerden dolayı doğal dişlerini kaybetmiş hastaların diş eksikliklerini implant adı verilen doğal dişi en iyi taklit eden yapay kökler yerleştirerek tedavi edilmektedir. Tedavi yelpazesi tek tek diş eksikliğinden tüm dişlerini kaybetmiş hastaların tedavisini kapsayacak kadar geniştir.

İmplant uygulaması genel sağlık ve kemik miktarı değerlendirmesinden sonra günümüz şartlarında  hemen hemen herkese yapılabilmektedir. Eğer kemik miktarı yeterli değilse kemik greft materyalleri ile takviye yapılarak kemik hacmi artırılıp sonrasında implant uygulanabilir.

 

Kliniğimizde Yapılan Uygulamalar

*İmplant Uygulamaları (Yerli/İthal ‘Almanya-Japonya-İsviçre’ Markaları)

*Mini implant Uygulamaları

*Kemik Grefti Uygulamaları

*Sinüs Lifting Uygulamaları

*İmplant Üstü Protezler

*İmplant Sonrası Geçici Protezler

*Ağızda Varolan İmplantların Uzun Dönem Tedavileri

LİNKTEN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ…

Önceki İçerikAvusturya’da Müslümanlara ait kuruluşları kapatma girişimi
Sonraki İçerikATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ VİYANA’DA CUMHURİYET BALOSU DÜZENLEDİ